REKLAMA

Wysłużony wiadukt nad S1 w Mysłowicach zostanie zastąpiony

Wysłużony wiadukt nad S1 w Mysłowicach zostanie zastąpiony

Umowa na budowę wiaduktu podpisana!

Niedawno podpisaliśmy umowę na budowę wiaduktu w Mysłowicach w ciągu ul. Dzióbka i droga ekspresowa S1, która ma powstać za 16 miesięcy za cenę prawie 9,3 mln zł.

Wiadukt drogowy przeznaczony do rozbiórki został wybudowany w 1980 roku. Jest to konstrukcja żelbetowa, czteroprzęsłowa, płytowo-belkowa. Ze względu na korozję podpór i ich małą nośność zostanie wkrótce całkowicie zdemontowany. W jego miejsce powstanie nowy obiekt. Jego całkowita długość będzie mierzyła prawie 67 m, a szerokość 12 m. Skrajnia drogowa pod obiektem będzie wynosiła 4,70 m. Znajdą się na nim dwa trzymetrowe pasy ruchu oraz obustronne półtorametrowe chodniki.

Zakres prac

Wiadukt zostanie rozebrany, a budowa przeniesie się w nowe miejsce. Wszystko zaczyna się od rozbiórki i przygotowania tymczasowego mostu. Wykonawca będzie odpowiedzialny za budowę sieci telekomunikacyjnej, energetycznej i oświetleniowej. Przeprowadzą również proces wydawania pozwoleń.

Oganizacja ruchu

Zaczniemy od prowadzenia prac na wskazanych powyżej odcinkach drogi ekspresowej. Co więcej, zamierzamy zminimalizować zakłócenia w ruchu i upewnić się, że zostanie ukończony w ciągu trzech miesięcy. W tym czasie ruch będzie prowadzony w dwóch kierunkach po przeciwnej stronie jezdni. Natężenie ruchu pojazdów silnikowych w tych godzinach może powodować opóźnienia.

Czytaj także