REKLAMA

Pracownicy GITD odwiedzili Agate Kornhauser-Dude

Pracownicy GITD odwiedzili Agate Kornhauser-Dude

działania edukacyjne i informacyjne realizowane przez Inspekcję Transportu Drogowego są wspierane przez Agatę Kornhauser-Dudę już od wielu lat na rzecz jak największego bezpieczeństwa na polskich drogach. Ostatnio odbyło się spotkanie pracowników GITD z Pierwsza Damą, gdzie rozmawiano między innymi o codziennej pracy i działaniach, jak i o nowych projektach edukacyjnych.

Małżonka Prezydenta RP od lat walczy o bezpieczeństwo na drogach, wspierając inicjatywy edukacyjne i biorąc udział w projektach GITD. Agata stwierdziła, że w pracy szczególnie ceni sobie inicjatywy na rzecz najmłodszych. Jest to ważny aspekt jej pracy i coś, co często jest pomijane, co może być szkodliwe. Przyłączył się do niej prezydent RP Andrzej Duda w obchodach 20-lecia służby Inspekcji Transportu Drogowego. Objęli również honorowy patronat nad wydarzeniem.

Pierwsza Dama działa, biorąc udział w warsztatach dla dzieci i prowadząc prezentacje dla szkół na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wsparła również stworzyć projekt ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym dla każdego’’, który miał pomóc osobom starszym zrozumieć znaczenie bezpiecznej jazdy.

W czwartek ekipa GITD, w tym p.o. Zastępca Głównego Inspektora Transportu Drogowego Michała Mostowskiego w Warszawie przyjechała zobaczyć się z Pierwszą Damą w akcie dobrej woli. Słowa Pierwszej Damy na owe działania: ,,Cieszę się, że mogę się zrewanżować i tym razem Państwo jesteście moimi gośćmi’’, co było nawiązaniem do grudniowego spotkania świątecznego, które odbywało się w siedzibie GITD.

Grupa gości z biura Pierwszej Damy zwiedzała Pałac Prezydencki i opowiadała o swojej codziennej pracy i zadaniach. Dyskutowali o tym, jak często rozmawiają z zagranicznymi przywódcami, wydarzeniach z udziałem światowych przywódców, kwestiach regulowanych protokołem dyplomatycznym itp. Oczywiście odbyły się również rozmowy o bieżących działaniach kontrolnych i informacyjnych GITD oraz kolejnych nowych projektach edukacyjnych.

Czytaj także