REKLAMA

Jak ubrać się na kolację u przyjaciół, a jak do restauracji? (Artykuł sponsorowany)

Buty damskie Tommy Hilfiger

Jak ubrać się na kolację u przyjaciół, a jak do restauracji? (Artykuł sponsorowany)

Spotykanie się razem na wspólne jedzenie to doskonała okazja, żeby zacieśniać więzi z innymi ludźmi. Można zaplanować wyjście do eleganckiej restauracji albo zaprosić przyjaciół do swojego domu. Jednakże każda z tych sytuacji wymaga nieco odmiennego ubioru. Jakimi zasadami należy się kierować przy komponowaniu stylizacji?

Kolacja w popularnym lokalu

Im bardziej elegancka restauracja, tym większą uwagę do stroju powinno się przywiązywać. Nikt nie chce się przecież przesadnie wyróżniać z tłumu, zwłaszcza w negatywnym kontekście. Istotne są przede wszystkim odpowiednie dodatki, które potrafią zarówno uratować, jak i całkowicie zepsuć konkretną stylizację. Buty damskie Tommy Hilfiger mogą stanowić dopełnienie praktycznie dowolnej kreacji. W restauracji sprawdzą się zwłaszcza:

  • szpilki,
  • baleriny,
  • czółenka,
  • espadryle,
  • skórzane sandały.

Najlepiej wybierać klasyczne, stonowane kolory. Mowa tutaj głównie o czerni, beżu, czy też o rozmaitych odcieniach brązu. Takie obuwie perfekcyjnie uzupełni nie tylko elegancką sukienkę, ale również rozkloszowane spodnie i koszulę. Całość można uatrakcyjnić poprzez dodanie minimalistycznej biżuterii, na przykład krótkich kolczyków z cyrkoniami albo cienkiej, złotej bransoletki z zawieszką.

Współcześnie odchodzi się od starej zasady, że obuwie musi koniecznie pasować do torebki. Jeżeli więc stylizacja wygląda bardzo skromnie, warto zdecydować się na kolorową kopertówkę, aby ją nieco ożywić i dodać jej niepowtarzalnego charakteru. Elegancki ubiór nie musi się nudno prezentować – najbezpieczniejszy wybór stanowi zdecydowanie się na jeden wyrazisty dodatek.

Wieczór z przyjaciółmi w domu

Jeżeli odwiedza się swoich przyjaciół w ich mieszkaniu, to nie obowiązuje sztywny dress code. Należy oczywiście najpierw zapytać, czy powinno się ubrać w określonym stylu. Niektórzy bowiem uwielbiają organizować wieczorki tematyczne albo planują później zaproponować jakieś wyjście. Najczęściej jednak panuje praktycznie pełna dowolność w kwestii stroju.

Trampki Converse mogą sprawdzić się na taką okazję. Można zestawić je, chociażby z ulubionymi dżinsami i koszulką z kolorowym nadrukiem. Pasują także do sukienki, jeżeli pragnie się stworzyć nieco bardziej dziewczęcą, ale wciąż wygodną stylizację. Występują w wielu ciekawych wariantach, różniących się od siebie między innymi:

  • stylem,
  • kolorem,
  • nadrukiem,
  • wysokością podeszwy.

Trampki Converse

Im bardziej klasyczny model trzyma się w swojej szafie, tym większa szansa, że będzie pasował do dowolnej stylizacji. Popularne są zwłaszcza białe oraz czarne egzemplarze, aczkolwiek nie brakuje także kolorowych wariantów z nadrukami. Wszystko po to, aby zyskać okazję do umiejętnego dopasowania obuwia do swojego stylu i upodobań.

Ponadto trampki zapewniają wysoki poziom komfortu – można je bez obaw nosić przez cały wieczór, w przeciwieństwie do, chociażby  wysokich szpilek. Warto także wspomnieć o konieczności unikania zakładania obcasów, jeżeli nie będzie się zdejmowało ich w domu przyjaciół, ponieważ mogą one porysować podłogi.

Czytaj także