REKLAMA

Inwestycja drogowa ZRID

Inwestycja drogowa ZRID

Wojewoda Pomorski podpisał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla kolejnego odcinka drogi ekspresowej S6. Dotyczy ona budowy drugiej jezdni na obwodnicy Słupska i umożliwia rozpoczęcie prac budowlanych.

Wykonawcą prac projektowych i budowlanych jest firma Strabag. Ich koszt wynosi ok. 128 mln zł. Przybędzie 9,5 km nowej jezdni wraz z obiektami inżynierskimi, dzięki czemu cała obwodnica Słupska będzie w pełni dwujezdniowa. Jest drogą dwujezdniową tylko w obrębie węzłów, stąd wynika konieczność jej rozbudowy w ramach kompleksowej realizacji drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim. Obwodnica ma długość 16,3 km i została oddana do użytku w listopadzie 2010 r.

Wszystkie planowane prace:

Roboty obejmą budowę drugiej, północnej, jezdni na odcinkach międzywęzłowych:

odcinek 1: pomiędzy węzłami Słupsk Zachód (dawniej Reblinko) i Słupsk Południe (d. Kobylnica) o długości ponad 2,3 km;

odcinek 2: pomiędzy węzłami Słupsk Południe i Słupsk Wschód (d. Głobino) o długości niemal 5 km;

odcinek 3: pomiędzy węzłami Słupsk Wschód i Redzikowo o długości 2,2 km.

W ramach umowy przewidziano poszerzenie jezdni południowej do wymaganej szerokości 10 metrów wraz z poprawą jej odwodnienia. Także zaprojektowane i wybudowane zostaną cztery obiekty mostowe, w tym największy z nich – drugi most przez rzekę Słupię o długości ok. 148 m. Wównież, minimalizując przyszłościowo wpływ rozbudowanej obwodnicy na otoczenie, ulegnie zwiększeniu długość ekranów akustycznych. Na trasie stanie ich dodatkowe 640 m.

Czytaj także