REKLAMA

Inwestycja drogowa ZRID

Inwestycja drogowa ZRID

Wojewoda Pomorski podpisał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla kolejnego odcinka drogi ekspresowej S6. Dotyczy ona budowy drugiej jezdni na obwodnicy Słupska i umożliwia rozpoczęcie prac budowlanych.

Wykonawcą prac projektowych i budowlanych jest firma Strabag. Ich koszt wynosi ok. 128 mln zł. Przybędzie 9,5 km nowej jezdni wraz z obiektami inżynierskimi, dzięki czemu cała obwodnica Słupska będzie w pełni dwujezdniowa. Jest drogą dwujezdniową tylko w obrębie węzłów, stąd wynika konieczność jej rozbudowy w ramach kompleksowej realizacji drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim. Obwodnica ma długość 16,3 km i została oddana do użytku w listopadzie 2010 r.

Wszystkie planowane prace:

Roboty obejmą budowę drugiej, północnej, jezdni na odcinkach międzywęzłowych:

odcinek 1: pomiędzy węzłami Słupsk Zachód (dawniej Reblinko) i Słupsk Południe (d. Kobylnica) o długości ponad 2,3 km;

odcinek 2: pomiędzy węzłami Słupsk Południe i Słupsk Wschód (d. Głobino) o długości niemal 5 km;

odcinek 3: pomiędzy węzłami Słupsk Wschód i Redzikowo o długości 2,2 km.

W ramach umowy przewidziano poszerzenie jezdni południowej do wymaganej szerokości 10 metrów wraz z poprawą jej odwodnienia. Także zaprojektowane i wybudowane zostaną cztery obiekty mostowe, w tym największy z nich – drugi most przez rzekę Słupię o długości ok. 148 m. Wównież, minimalizując przyszłościowo wpływ rozbudowanej obwodnicy na otoczenie, ulegnie zwiększeniu długość ekranów akustycznych. Na trasie stanie ich dodatkowe 640 m.

Czytaj także

Inwestycja drogowa ZRID

Wojewoda Pomorski podpisał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla kolejnego odcinka drogi ekspresowej S6. Dotyczy ona budowy drugiej jezdni na obwodnicy Słupska

Czytaj więcej »